Čaj Yunnan Green

Yunnan Green

 

Čaj Yunnan Green

Je nám líto, ale prodej tohoto zboží byl ukončen.

Vyhledat podobný produkt

Zelený čaj se v čínské provincii Yunnan, hornaté oblasti s průměrnou nadmořskou výškou 1980 metrů a chladným podnebím, produkuje již více než 1700 let a má zde tedy bohatou tradici. Má dlouhé, tenké lístky smíchané se stříbřítými vrcholovými pupeny (tipy). Jeho nálev je žlutozelený, voňavý, chuť příjemná, bohatá, s nízkou svíravostí.

Obsah kofeinu: střední

Chuť a vůně Velmi lahodná, nasládle medová chuť s kořenitým nádechem a ovocno-květinovou vůní.
Doporučené dávkování Na jeden šálek doporučujeme 2 g čaje Yunnan Green. Balení 50 gramů vám tedy postačí k přípravě 25 šálků.
Příprava Příprava je stejná jako u jiných zelených čajů: Na šálek dejte 1 čajovou lžičku čaje. Zalijte vodou o teplotě 70-80°C a ponechte 2-3 minuty louhovat. Poté přeceďte.
Z tohoto čaje můžete připravit 3 nálevy.
Lze jej dochutit citronem nebo medem, hodí se i k přípravě ledového čaje.
Země původu Čína
Etiketa pro čaj Yunnan Green

Kde koupím čaj Yunnan Green?

Nejenom čaj Yunnan Green, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně čaje Yunnan Green.

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě