Zelený čaj Kukicha

Kukicha

Balení 50 g 120 Kč koupit Balení 100 g 240 Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
Jednotková cena: 240,- / 100 g
 

Zelený čaj Kukicha

Tento japonský čaj je též známý pod názvem větvičkový čaj, protože je vyrobený z větviček a stonků čajových rostlin. I když by se na první pohled mohlo zdát, že čaj je vyrobený ze zbytků rostlin a proto je méně kvalitní, opak je pravdou. Čaj pro svou specifickou nasládlou chuť je vyhledávaný čajovými znalci.

Protože stonky jsou přirozeně méně vystaveny slunečnímu záření než listy, obsahuje čaj kukicha nižší množství tříslovin a čaj nemá tak svíravou chuť jako běžné zelené čaje. Navíc má tento čaj nízký obsah kofeinu.

Díky tomu je tento čaj ideální pro celodenní popíjení, i ve večerních hodinách. Rovněž je vhodný pro děti, seniory a další lidi, kteří se chtějí vyhnout vyššímu příjmu kofeinu.

Doporučené dávkování Na jeden šálek doporučujeme 2 g . Balení 50 gramů vám tedy postačí k přípravě 25 šálků.
Příprava Pro dosažení nejlepší chuti převařenou vodou schladlou na 70°C zalijte jednu čajovou lžičku čaje a nechte louhovat po dobu cca. 50 sekund. Tento čaj můžete použít až ke třem nálevům.
Země původu Japonsko
Etiketa pro Kukicha
Jak se kukicha řekne:
jiné názvy: Bocha

Kde koupím Kukicha?

Nejenom Kukicha, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně .

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě