Zelený čaj Matcha Japonsko

Matcha Japonsko

Balení 10 g 44 Kč koupit Balení 50 g 220 Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
Jednotková cena: 440,- / 100 g
 

Zelený čaj Matcha Japonsko

Matcha je zelený čaj, který je rozemletý na jemný prášek. Jeho výroba je jednou z nejnáročnějších metod produkce čajů na světě. Provádí se tzv. zastiňovací technikou, kdy se měsíc před sklizní zamezí přístupu světla k rostlině, aby se zvýšila produkce chlorofylu. Ten dává ve výsledku čaji charakteristickou barvu. Matchu lze připravit jako teplý i studený nápoj, oblíbená je také na přípravu latte a koktejlů .

Pro svou sytou zelenou barvu je Matcha prášek hojně využíván i v kuchyni, např. jako přírodní barvivo různých moučníků, koláčků a sušenek. V poslední době je rovněž velmi oblíbená zmrzlina s příchutí matcha čaje a samozřejmě celá řada koktejlů a smoothies.

Obsah kofeinu: střední

Chuť a vůně Jemně zemitá, nasládlá, mírně svíravá chuť.
Doporučené dávkování Na jeden šálek doporučujeme 2 g čaje Matcha. Balení 50 gramů vám tedy postačí k přípravě 25 šálků.
Příprava 1 čajovou lžičku čaje Matcha zalijte 0,5 dl vody o teplotě 70 °C a důkladně rozmíchejte. Poté dolijte šálek vodou a znovu rozmíchejte.
Recept BANÁNOVÝ MATCHA KOKTEJL
1 banán, 250 ml mléka, 1 lžička čaje Matcha
Vše rozmixujeme mixérem. Podáváme s ledem. Obměnit můžeme např. přidáním jogurtu, kokosového mléka, ananasu nebo hrušky.
Země původu Japonsko
Etiketa pro čaj Matcha
Matcha je dostupná v těchto variantách
 
Jak se Matcha řekne:
latinsky: Camellia Sinensis

Kde koupím čaj Matcha?

Nejenom čaj Matcha, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně čaje Matcha.

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě