Bio koření Muškátový ořech celý BIO

Muškátový ořech celý BIO

Balení 1 ks 20 Kč koupit Balení 3 ks 60 Kč koupit Balení 10 ks 190 Kč koupit
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
 

koření Muškátový ořech celý BIO

Strom muškátovník vonný plodí bobule, které obsahují semeno - muškátový oříšek. Svou hořko-sladko-pálčivou chutí dokáže okořenit značné množství rozličných jídel. Přidává se do koktejlů, zeleninových šťáv, mléčných nápojů, svařeného vína i punče. Je vhodný do zeleniny (např. na květák, špenát, mrkev), do polévek, rýže, do mletých mas, paštik nebo na ryby. Špetka muškátového oříšku patří také do vánočního pečiva, ovocných dortů a kompotů. Podporuje dobré trávení. Není vhodný pro malé děti.

Chuť a vůně Palčivá, dřevitá, hořkosladká chuť s výraznou vůní.
Kde se pěstuje Indonésie, Indie, Srí Lanka, Mauricius, Grenada
Na co se používá Na ochucení pečiva, dušených a mletých mas, ryb, zeleniny, těstovin, rýže, bramborových pokrmů, polévek i omáček. Také se přidává do nápojů, dezertů a vánočního cukroví.
Země původu Indonésie
Informace o BIO produkci Zemědělská produkce mimo EU.
BIO produkty certifikuje kontrolní organizace CZ-BIO-003.
Etiketa pro celý muškátový ořech
 
Míša z Království doporučuje
Michaela Schneedorferová Při přípravě oblíbeného slaného koláče quiche přidejte špetku nastrouhaného muškátového oříšku do vaječné směsi.
 
Muškátový ořech nabízíme v těchto variantách
 
Jak se muškátový ořech řekne:
jiné názvy: macizeň, mácisový ořech
latinsky: Myristica fragrans
slovensky: muškátový orech (oriešok)
anglicky: nutmeg
německy: Muskatnuss, Muskatblume
francouzsky: noix de muscade, muscadier

Kde koupím celý muškátový ořech?

Nejenom celý muškátový ořech, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně celého muškátového oříšku.

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě