Kurkuma Latte BIO (Zlaté mléko)

 
Kurkuma Latte BIO (Zlaté mléko)
Balení 40 g 48 Kč koupit Balení 80 g 96 Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4 Jak je zboží zabaleno?
Jednotková cena: 120,- / 100 g Cena: 120,- / 100 g

Připravte si osvěžující nápoj z kurkumy, kterému se také říká Zlaté mléko. Kurkumové latte je skvělou alternativou ke kávě. Můžete tak den začít zdravým nápojem, který posílí vaši imunitu, zahřeje vás a dodá vám energii.

Kurkuma, jejíž hlavní složkou je kurkumin, má antioxidační a protizánětlivé účinky a dodává našemu tělu mnoho prospěšných látek v každém ročním období.

Návod na přípravu kurkumového latte

Kurkumové latte se nejlépe připravuje z kurkumové pasty. Tu si snadno vyrobíte smícháním 2 vrchovatých lžiček této směsi koření Kurkuma Latte se 4 polévkovými lžícemi horké vody. Směs míchejte a vařte dokud nevznikne jemná pasta. Místo vody můžete též použít kokosové mléko.

Kurkumová pasta vydrží v chladničce několik týdnů. Můžete si ji tak vyrobit do zásoby ve větším množství a pak již jen odebírat těstě před přípravou kurkumového latte. Případně můžete pastu rozdělit na malé porce, které zamrazíte.

Pro přípravu samotného latte ohřejte 250 ml mléka (klasického nebo třeba mandlového) a poté vmíchejte lžičku kurkumové pasty. Oslaďtě dle chuti medem nebo javorovým sirupem a vychutnejte si dokud je latte teplé.

Kurkumovou pastu můžete využít nejen pro přípravu kurkumového latte, ale i při přípravě zeleninového karí, čočkové polévky Dhal a dalších vegetariánských indických jídel. Do pánve dejte trochu rostlinného oleje, přidejte dvě polévkové lžíce kurkumové pasty, kterou necháte rozpustit na mírném ohni. Pak přidejte zeleninu a orestujte ji.

Země původu Německo
Informace o BIO produkci Zemědělská produkce EU.
BIO produkty certifikuje kontrolní organizace CZ-BIO-003.
Kurkumové latte je dostupná v těchto variantách