Kurkuma Latte BIO (Zlaté mléko)

Kurkuma Latte BIO (Zlaté mléko)

Balení 40 g 48 Kč koupit Balení 80 g 96 Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
Jednotková cena: 120,- / 100 g
 

koření Kurkuma Latte BIO (Zlaté mléko)

Připravte si osvěžující nápoj z kurkumy, kterému se také říká Zlaté mléko. Kurkumové latte je skvělou alternativou ke kávě. Můžete tak den začít zdravým nápojem, který posílí vaši imunitu, zahřeje vás a dodá vám energii.

Kurkuma, jejíž hlavní složkou je kurkumin, má antioxidační a protizánětlivé účinky a dodává našemu tělu mnoho prospěšných látek v každém ročním období.

Návod na přípravu kurkumového latte

Kurkumové latte se nejlépe připravuje z kurkumové pasty. Tu si snadno vyrobíte smícháním 2 vrchovatých lžiček této směsi koření Kurkuma Latte se 4 polévkovými lžícemi horké vody. Směs míchejte a vařte dokud nevznikne jemná pasta. Místo vody můžete též použít kokosové mléko.

Kurkumová pasta vydrží v chladničce několik týdnů. Můžete si ji tak vyrobit do zásoby ve větším množství a pak již jen odebírat těstě před přípravou kurkumového latte. Případně můžete pastu rozdělit na malé porce, které zamrazíte.

Pro přípravu samotného latte ohřejte 250 ml mléka (klasického nebo třeba mandlového) a poté vmíchejte lžičku kurkumové pasty. Oslaďtě dle chuti medem nebo javorovým sirupem a vychutnejte si dokud je latte teplé.

Kurkumovou pastu můžete využít nejen pro přípravu kurkumového latte, ale i při přípravě zeleninového karí, čočkové polévky Dhal a dalších vegetariánských indických jídel. Do pánve dejte trochu rostlinného oleje, přidejte dvě polévkové lžíce kurkumové pasty, kterou necháte rozpustit na mírném ohni. Pak přidejte zeleninu a orestujte ji.

Země původu Německo
Informace o BIO produkci Zemědělská produkce EU.
BIO produkty certifikuje kontrolní organizace CZ-BIO-003.
Etiketa pro kurkumové late
Kurkumové latte je dostupná v těchto variantách
 
Jak se kurkumové latte řekne:
jiné názvy: Zlaté mléko

Kde koupím kurkumové late?

Nejenom kurkumové late, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně kurkumového latte.

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě