Bio koření Citronová kůra drcená BIO

Citronová kůra drcená BIO

Balení 40 g 44 Kč koupit Balení 80 g 88 Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
Jednotková cena: 110,- / 100 g
 

koření Citronová kůra drcená BIO

Sušená citronová kůra je vynikající na ryby, do pomazánek, marinád nebo do čínské kuchyně. Kromě zmíněných ryb a mořských plodů se chuť citronové kůry výborně snoubí s drůbeží nebo grilovanou zeleninou.

Na ryby a drůbež lze citronovou kůru použít buď formou marinády smícháním s dalším kořením (např. grilovacím) nebo si můžete vyrobit citronovou sůl smícháním jedné polévkové lžíce sušené citronové kůry s jednou lžící soli.

Dobrou službu též citronová kůra udělá při výrobě dresinků na zeleninové saláty a samozřejmě své místo má i ve sladkém pečení a dochucování různých horkých nápojů.

Pokud v receptech narazíte na čerstvou citronovou kůru, kterou nemáte nebo ji z čerstvých citronů nechcete použít, protože nejsou BIO, můžete ji snadno nahradit touto sušenou kůrou v poměru 1 čajová lžička sušené citronové kůry za 1 polévkovou lžíci čerstvé.

Země původu Španělsko
Informace o BIO produkci Zemědělská produkce EU.
BIO produkty certifikuje kontrolní organizace CZ-BIO-003.
Etiketa pro drcenou citronovou kůru
Citronová kůra je dostupná v těchto variantách
 
Jak se citronová kůra řekne:
anglicky: Lemon peels
německy: Zitronenschale
francouzsky: Zeste de citron
Druh kuchyně, ve které se citronová kůra s oblibou používá
 
Na co se citronová kůra většinou používá
 

Kde koupím drcenou citronovou kůru?

Nejenom drcenou citronovou kůru, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně drcené citronové kůry.

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě