Koření Kari listy

Kari listy

Balení 5 g 29 Kč koupit Balení 20 g 116 Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
Jednotková cena: 580,- / 100 g
 

Koření Kari listy

Kari (curry) listy je koření s velmi lehkou delikátní vůní i chutí. Pochází ze stromu Kari, který roste v jihozápadní Asii. Pozor na záměnu tohoto koření s klasickým mletým kari, což je směs různých druhů koření. Lístky kari mohou být ingrediencí směsi na kari, avšak samotné je nelze takto použít. V Indii jsou oblíbeným kořením, ale také léčivým prostředkem.

Chuť a vůně Jemná chuť s nádechem citrusů a anýzu.
Kde se pěstuje Indie, Srí Lanka, Pakistán
Na co se používá Při přípravě vegetariánských pokrmů, k ochucení čočky, rýže, zeleniny, ale i masitých jídel.
Země původu Srí Lanka
Etiketa pro kari listy
Jak se kari listy řekne:
jiné názvy: murája
latinsky: Murraya koenigii
anglicky: curry leaves
německy: Curryblätter
francouzsky: feuilles de curry
Druh kuchyně, ve které kari listy s oblibou používají
 
Na co se kari listy většinou používají
 

Kde koupím kari listy?

Nejenom kari listy, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně kari listů.

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě