Koření Tonka fazole BIO

Tonka fazole BIO

Balení 10 g 40 Kč koupit Balení 40 g 160 Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
Jednotková cena: 400,- / 100 g
 

Koření Tonka fazole BIO

Fazole Tonka se používají při přípravě moučníků, dezertů, nebo zmrzlin. Kromě sladké kuchyně se přidává tonka do rajčatových omáček, mrkvové polévky nebo i do těstovin. Zajímavé je její využití v  rozličných koktejlech a alkoholických nápojích, dokonce včetně piva.

S tonkou se pracuje stejně jako s celým muškátovým oříškem. Stačí těsně před použitím nastrouhat malé množství na struhadýlku nebo ve speciálním mlýnku na muškátové oříšky. Na jedno vaření/pečení stačí množství zhruba na špičku nože.

 
Na co se používá Fazolky tonka jsou skvělou přísadou do dezertů, karamelových cukrovinek, zmrzliny a dalších sladkostí.
Upozornění Při skladování se může na povrchu fazolí objevit drobný bílý prášek, který není plíseň, ale přirozený proces, který nemá vliv na kvalitu.
Země původu Brazílie
Informace o BIO produkci Zemědělská produkce mimo EU.
BIO produkty certifikuje kontrolní organizace CZ-BIO-003.
Etiketa pro tonku BIO
Tonka je dostupná v těchto variantách
 
Jak se tonka řekne:
jiné názvy: silovoň, tonkové boby, cumaru, kumaru
latinsky: Dipteryx odorata
slovensky: Fazule tonka
anglicky: Tonka beans
německy: Tonkabohnen
francouzsky: Fève tonka
vietnamsky: Đậu tonka
Na co se tonka většinou používá
 

Kde koupím tonku BIO?

Nejenom tonku BIO, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně tonky BIO.

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě