Pepř Penja bílý celý

 
Koření Pepř Penja bílý celý
Balení 20 g 58 Kč koupit Balení 40 g 116 Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4 Jak je zboží zabaleno?
Jednotková cena: 290,- / 100 g Cena: 290,- / 100 g
Tento bílý pepř pochází z údolí Penja v Kamerunu v Africe. Je známý pro svou jedinečnou vůni a chuť díky vulkanické půdě, ve které se pěstuje.
 
Bílý pepř Penja se vyrábí z plně zralých bobulí pepře, která se namáčí do tekoucí horské vody, aby se odstranila vnější slupka a odhalila se tak vnitřní bílá semena, která se následně suší na slunci. Tento proces dává bílému pepři Penja vytříbenou chuť, vyznačující se sladkými,  mentolovými a dřevitými tóny s méně štiplavým aroma ve srovnání s černým pepřem.
 
Díky svým jedinečným vlastnostem a omezené produkci je pepř Penja v kulinářském světě vysoce ceněný. Ostatně to byl první produkt z Afriky, který v roce 2013 obdržel od Africké organizace duševního vlastnictví status chráněného zeměpisného označení (PGI), což je potvrzení jeho kvality a spojení se specifickou zeměpisnou oblastí Penja. Tento status je podobný označení potravinám, jako je šampaňské nebo parmazán.
 
Penja pepř je skvělým společníkem při grilování. Toto silné koření se stává dokonalým spojencem grilovaných steaků a drůbeže. Ale pepř Penja nepovznáší jen vaše maso; jeho jemně sladká a jemná štiplavost se hodí i k mořským plodům. S nádechem bílého pepře Penja se grilované ryby, krevety nebo mušle promění z jednoduchých pokrmů v živé kulinářské kreace, které vám připomínají hostinu na břehu moře.
 
Své významné místo má pepř Penja i v polévkách, pečené nebo grilované zelenině a dušených pokrmech. Pár kuliček tohoto pepře do vašich omáček dodá nečekaný, ale přesto lahodný punc, takže všichni u stolu budou žádat vaši tajnou ingredienci. 
 
Ať už chystáte rychlé míchané vejce k snídani nebo připravujete bohaté vejce benedikt na brunch, přidání pepře Penja jim dodá luxusní šmrnc a promění jednoduché jídlo v opulentní pochoutku.
 
Pokud jste milovníci sýrů, tento pepř pro vás nebude ničím menším, než zjevením. Pár podrcených kuliček pepře Penja přidejte na sýrové fondue nebo makarony se sýrem a budete překvapeni, jak dobře toto koření ladí s krémovostí sýra.
Kde se pěstuje Kamerun
Na co se používá Grilovaná masa a ryby. Mořské plody, pečená a grilovaná zelenina. Sýry a sýrové omáčky.
Země původu Kamerun