Koření Kardamom celý

Kardamom celý

Balení 20 g 46 Kč koupit Balení 40 g 92 Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
Jednotková cena: 230,- / 100 g
 

Koření Kardamom celý

Plody byliny kardamovníku obecného (zelená zrna) obsahují semena a jsou vysoce ceněným kořením. Kardamom (též nesprávně kardamon) chutná kořenitě a nasládle, jakoby citronově. Kardamomem se ochucuje vánoční pečivo, ovocné zákusky a kompoty. Hodí se do jakéhokoli sladkého jídla. Aromatizují se jím steaky, mletá masa, masové vývary a pokrmy z kuřat. Arabové jím ochucují kávu, je pro ně symbolem pohostinství. Je vhodný i k ochucení čaje, podporuje trávení a stimuluje organismus.

Chuť a vůně Kořenitá chuť, květinová s náznakem citrusů a zázvoru.
Kde se pěstuje jižní Asie, jižní a střední Amerika
Na co se používá Kardamom je obvyklá ingredience indické a arabské kuchyně (např.karí, masála, rýžové a zeleninové pokrmy, moučníky), často se používá při pečení v severských zemích (hlavně Švédsko - bochánek kardemummabullar a Finsko - sladký chléb pulla). Je také součástí kořeněného čaje masala (Dátá Chai Masála). Hodí se k ochucení cukroví, dezertů, ale i do masových pokrmů a vývarů.
Země původu Guatemala, Kolumbie
Etiketa pro celý kardamom
 
Kardamom nabízíme v těchto variantách
 
Jak se kardamom řekne:
jiné názvy: kardamon, kardamám
latinsky: Elettaria cardamomum
slovensky: kardamóm
anglicky: cardamom, cardamon, cardamum
německy: Kardamom
francouzsky: cardamome
Druh kuchyně, ve které se kardamom s oblibou používá
 
Na co se kardamom většinou používá
 

Kde koupím celý kardamom?

Nejenom celý kardamom, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně celého kardamomu.

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě