Koření Kardamom černý

Kardamom černý

Balení 20 g 68 Kč koupit Balení 40 g 136 Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
Jednotková cena: 340,- / 100 g
 

Koření Kardamom černý

Kardamom černý má lusky větší než více známý kardamom zelený. Chuť je podobná, ale těžší a doplněna kouřovým aroma. Pochází z východního Himaláje, používá se jako koření do jídel, nápojů a jako léčivo. V orientální kuchyni se s ním ochucují sladké, rýžové i masité pokrmy nebo se přidává do polévek.

Chuť a vůně Těžká kořenitá chuť s lehce kouřovým a kafrovým aroma.
Kde se pěstuje Indie, Čína, Afrika
Na co se používá V indické kuchyni na karí, masály, na dušené skopové maso, luštěniny, zeleninové, rýžové i sladké pokrmy, lze přidat i do vietnamské polévky pho nebo čínských wok směsí.
Země původu Indie
Etiketa pro černý kardamom
Černý kardamom nabízíme v těchto variantách
 
Jak se černý kardamom řekne:
jiné názvy: kardamom hnědý, větší, dlouhý, nepálský
latinsky: Amomum subulatum
slovensky: čierny kardamóm
anglicky: black cardamom, cardamon, cardamum
německy: Schwarzer Kardamom
francouzsky: cardamome noire
Druh kuchyně, ve které se černý kardamom s oblibou používá
 

Kde koupím černý kardamom?

Nejenom černý kardamom, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně černého kardamomu.

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě