Koření Pískavice modrá mletá

Pískavice modrá mletá

Balení 40 g 64 Kč koupit Balení 80 g 128 Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
Jednotková cena: 160,- / 100 g
 

Koření Pískavice modrá mletá

Modrá pískavice je velmi oblíbená v gruzínské, rakouské a švýcarské kuchyni. Její chuť je velmi pikantní a hořko-kyselá, připomínající karí. Na rozdíl od klasické pískavice je modrá pískavice jemnější, méně intenzivní.

Velmi dobře se snoubí s chutí sýrů. Používá se k ochucení sýrových omáček a pomazánek. Ve Švýcarsku se např. vyrábí sýr Schabzigers, který je s příchutí modré pískavice. Kromě sýrů se modrá pískavice rovněž používá k ochucení chleba, rohlíků, vaflí nebo chlebových placek.

Chuť a vůně Silně kořeněná, hořko-kyselá chuť.
Kde se pěstuje Původní domovinou modré pískavice je Kavkaz a oblast Středomoří.
Etiketa pro Pískavice modrá mletá
Pískavice je dostupná v těchto variantách
 
Jak se pískavice řekne:
jiné názvy: Fenugreek, řecké seno, Cikánská bylina
latinsky: Trigonella caerulea
slovensky: Modrá senovka grécka
anglicky: Blue Fenugreek
německy: Zigerklee, Zigerkraut
francouzsky: Fenugrec bleu
Na co se pískavice většinou používá
 

Kde koupím Pískavice modrá mletá?

Nejenom Pískavice modrá mletá, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně .

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě