Koření Pískavice listy

Pískavice listy

Balení 20 g 32 Kč koupit Balení 50 g 80 Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
Jednotková cena: 160,- / 100 g
 

Koření Pískavice listy

Pískavice - fenugreek, neboli řecké seno je jedna z nejstarších kulturních rostlin. Listy pískavice se používají k vylepšení chuti všech slaných jídel, salátů, omáček, pomazánek a samozřejmě do indických karí pokrmů.

Chuť a vůně nahořklá fenyklo-celerová chuť a libečková vůně
Kde se pěstuje Středomoří, Asie, Afrika
Na co se používá Na luštěniny, masové a vaječné pokrmy, do pečiva, karí omáček, čatní, marinád, dresinků, bramborových a zeleninových pokrmů, při přípravě ryb, rýže, pomazánek a k ochucení sýrů.
Země původu Indie
Etiketa pro listy pískavice
 
Pískavice je dostupná v těchto variantách
 
Jak se pískavice řekne:
jiné názvy: methi, řecké seno, senenka, sminduch
latinsky: Trigonella foenum-graecum
slovensky: senovka grécka
anglicky: fenugreek
německy: Bockhornklee
francouzsky: fenugrec
Druh kuchyně, ve které se pískavice s oblibou používá
 

Kde koupím listy pískavice?

Nejenom listy pískavice, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně listů pískavice.

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě