Bylinka Levandulový květ

Levandulový květ

Balení 20 g 38 Kč koupit Balení 40 g 76 Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
Jednotková cena: 190,- / 100 g
 

Bylinka Levandulový květ

Levandule jako koření je oblíbená především ve francouzské kuchyni k nakládání sýrů, do džemů, ovocných kompotů, čajů a k výrobě bylinných octů. Též se přidává do rýže, salátů či na skopové a králičí maso.

Kromě kuchyně má významné místo v bylinkářství (např. v čajových směsích na podporu trávení a správné činnosti dýchacích cest), či se z ní připravují levandulové koupele a aromaterapie pro celkové zklidnění organismu. Používá se také na výrobu tinktury, která slouží jako masážní roztok, kloktadlo nebo např. k potírání štípanců od hmyzu.

V plátěném sáčku příjemně voní v šatníku nebo pod polštářem přispívá ke klidnému spánku. 

Příprava Bylinku zalijte vroucí vodou v poměru 1-2 čajové lžičky na 250 ml, v zakryté nádobě ponechte 10-15 minut louhovat, poté přeceďte.
Pije se 1-2x denně.
Etiketa pro Levandulový květ
Jak se levandulový květ řekne:
jiné názvy: špikrnát, dulenka, lavandula
latinsky: Flos lavandulae
slovensky: levanďula
anglicky: lavender
německy: Lavendel
francouzsky: lavande
Druh kuchyně, ve které se Levandulový květ s oblibou používá
 
Na co se Levandulový květ většinou používá
 

Kde koupím Levandulový květ?

Nejenom Levandulový květ, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně levandulového květu.

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě