Koření Kurkuma drcená

Kurkuma drcená

Balení 40 g 32 Kč koupit Balení 80 g 64 Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
Jednotková cena: 80,- / 100 g
 

Koření Kurkuma drcená

Kurkuma je koření, které dodá vašim pokrmům nejen krásnou zlatou barvu, ale také jemnou chuť exotiky. Tento produkt je zpracováván tradičními metodami, aby si zachoval své přírodní vlastnosti. Kurkuma je oblíbená pro svou schopnost obohatit jídla o nezaměnitelný vzhled a chuť. Drcená forma ji činí ještě univerzálnější pro různé kulinářské a léčebné použití.

Historie kurkumy

Kurkuma má dlouhou a fascinující historii, sahající tisíce let zpět do starověké Indie, kde byla používána v ajurvédské medicíně, kuchyni i náboženských rituálech. Díky obchodním cestám se rozšířila do celého světa, kde si získala oblibu pro své univerzální využití a výraznou barvu. Dnes je nepostradatelnou součástí mnoha světových kuchyní, včetně evropské, kde se poprvé objevila ve středověku.

Aroma a chuť kurkumy

Kurkuma má jemnou, lehce hořkou chuť s nádechem pepře a zemitými tóny. Její vůně je intenzivní a připomíná směs pomeranče a zázvoru. Tento specifický chuťový profil činí kurkumu ideální pro dochucení kari, polévek, omáček, smoothie a pečených pokrmů. Perfektně se doplňuje s dalšími kořeními, jako je černý pepř, kmín nebo koriandr.

Využití a práce s drcenou kurkumou v kuchyni

Samozřejmě nejčastěji se v kuchyni pracuje s jemně mletou kurkumou, což nám šetří práci a čas. Ovšem i drcená varianta tohoto koření má svůj nezaměnitelný význam. Drcená kurkuma se při použití v kuchyni většinou nejprve společně s dalším kořením opraží, čímž směs koření získá novou výraznější kombinaci chutí. Když opražené koření vychladne, můžeme jej podrtit ve hmoždíři, případně pomlít v mlýnku na koření. Kurkumu můžeme použít v rýži, těstovinách nebo zeleninových pokrmech. V tradiční indické kuchyni je základem pro přípravu kari a dalších kořeněných jídel. V kombinaci s kokosovým mlékem a čerstvou zeleninou vytvoříte zdravé a chutné pokrmy. Drcenou kurkumu můžete přidat i do marinád na maso nebo jako součást dipů a omáček pro grilované pokrmy. Je také skvělým doplňkem při pečení, kde dodává chlebům a pečivu krásnou barvu a zajímavou chuť.

Kurkumový čaj

Drcená kurkuma se také hojně využívá při přípravě čajů, které podporují trávení a vylučování žluči. Přidejte lžičku drcené kurkumy do horké vody, nechte louhovat několik minut a vychutnejte si zdravý a lahodný nápoj.

Chuť a vůně jemně zemitá, hořkosladká
Kde se pěstuje Indie, Čína, Indonesie
Na co se používá Drcená kurkuma je vhodná při pražení koření nebo jako součást bylinných a ovocných čajů.
Zajímavost Z Asie pochází recept na léčivý nápoj zlaté mléko - je to kombinace rostlinného mléka s kurkumou, kardamomem, chilli a zázvorem.
Země původu Indie
Etiketa pro drcenou kurkumu
 
Kurkuma je dostupná v těchto variantách
 
Jak se kurkuma řekne:
jiné názvy: indický šafrán, žlutý zázvor
latinsky: Curcuma longa
slovensky: kurkuma, žltý zázvor, ďumbier, indický šafrán
anglicky: turmeric
německy: Kurkuma
francouzsky: curcuma
Druh kuchyně, ve které se kurkuma s oblibou používá
 

Kde koupím drcenou kurkumu?

Nejenom drcenou kurkumu, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně drcené kurkumy.

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě