Koření Jalovec mletý

Jalovec mletý

Balení 30 g 33 Kč koupit Balení 60 g 66 Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
Jednotková cena: 110,- / 100 g
 

Koření Jalovec mletý

Modročerné plody dřeviny jalovce se nazývají jalovčinky, obsahují mnoho aromatických látek, které vydávají charakteristickou lesní vůni. Jalovec je oblíbeným kořením myslivců a nezbytnou přísadou k pokrmům ze zvěřiny, do tmavých omáček, k tučnému vepřovému a skopovému masu, do marinád, ke grilování apod. Je hlavní chuťovou složkou ginu. Podporuje trávení, má močopudný účinek a využívá se i v aromaterapii.

Chuť a vůně Intenzivní kořenitá slabě hořká chuť s nádechem borovice.
Kde se pěstuje Evropa, Asie, Afrika, severní a střední Amerika
Na co se používá Důležitá složka marinád na divočinu, jehněčí, hovězí i vepřové maso, do omáček, paštik a nádivek.
Země původu Albánie, Černá Hora, Kosovo, Makedonie
Etiketa pro mletý jalovec
 
Jalovec nabízíme v těchto variantách
 
Jak se jalovec řekne:
jiné názvy: boleráz, borovec, chvojka, brin, divočinky, jalovcové borůvky, jalovčinky
latinsky: Juniperus communis
slovensky: borievky
anglicky: juniper
německy: Wacholder, Wacholderbeeren
francouzsky: genévrier, genièvre
Druh kuchyně, ve které se jalovec s oblibou používá
 

Kde koupím mletý jalovec?

Nejenom mletý jalovec, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně mletého jalovce.

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě