Koření Citronová tráva mletá

Citronová tráva mletá

Balení 30 g 39 Kč koupit Balení 60 g 78 Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
Jednotková cena: 130,- / 100 g
 

Koření Citronová tráva mletá

Svěží chuť citronové trávy je obzvláště oblíbená v thajské a vietnamské kuchyni na kuřecí maso, polévky, zeleninu, ryby a mořské plody. Při vaření se doplňuje s česnekem, koriandrem, zázvorem a chilli. 

Chuť a vůně jemná citrusová
Kde se pěstuje Asie, Afrika, Amerika, Austrálie
Na co se používá Do vývarů, omáček, rýžových a vegetariánských pokrmů, kari, k vepřovému i kuřecímu masu, rybám a mořským plodům.
Země původu Egypt
Etiketa pro mletou citronovou trávu
Citronová tráva je dostupná v těchto variantách
 
Jak se citronová tráva řekne:
jiné názvy: voňatka citronová, citronela, sereh
latinsky: Cymbopogon citratus
slovensky: vôňovec citrónový
anglicky: lemon grass, citronella
německy: Malabargras, Indischergras
francouzsky: citronelle
Druh kuchyně, ve které se citronová tráva s oblibou používá
 
Na co se citronová tráva většinou používá
 

Kde koupím mletou citronovou trávu?

Nejenom mletou citronovou trávu, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně mleté citronové trávy.

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě