Černý čaj Pu-Erh v mandarince
Pu-Erh v mandarince
Pu-Erh v mandarince
Pu-Erh v mandarince
Pu-Erh v mandarince
 

Pu-Erh v mandarince

 

Černý čaj Pu-Erh v mandarince

Je nám líto, ale prodej tohoto zboží byl ukončen.

Vyhledat podobný produkt

Vkládání čaje do mandarinky má v Číně již dlouhou tradici a veškerý postup je samozřejmě ruční práce. Nejprve se vydlabe vnitřek mandarinky, která se následně naplní Pu-Erh čajem. Napěchovaná mandarinka se suší na přímém slunci, které zajistí nejen vysušení kůry, ale rovněž její konzervaci.

Kůra z mandarinky předá Pu-Erhu lahodné a jemné tóny citrusové chuti a vůně, takže je tento čaj ideální pro ty, kteří příliš neholdují zemité a drsné chuti klasického Pu-Erhu.

Mandarinka ukrývá přibližně 20 g čaje Pu-Erh z oblasti Menghai v čínské provincii Yunnan. Tomuto čaji je okolo 5 let, což je na Pu-Erh ideální stáří.

Příprava Na 100 ml vody použijte přibližně 5 g čaje. Pu-Erh se zalívá vodou o teplotě cca. 96 °C, které dosáhnete, když po přivedení vody k varu počkáte asi jednu minutu. Čaj louhujte cca. 40 s až jednu minutu. Tento Pu-Erh lze použít k více nálevům. Pokud dáváte přednost výraznější chuti mandarinky, můžete kousky kůry nalámat a louhovat společně s čajem.
Země původu Čína
Etiketa pro Pu-Erh v mandarince

Kde koupím Pu-Erh v mandarince?

Nejenom Pu-Erh v mandarince, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně .

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě