Bílé a žluté čaje Pai Mu Tan

Pai Mu Tan

Balení 50 g 110 Kč koupit Balení 100 g 220 Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
Jednotková cena: 220,- / 100 g
 

Pai Mu Tan

Pai Mu Tan nebo-li Bílá pivoňka je klasický bílý čaj z jihovýchodního pobřežní provincie Fujian. Zelenohnědé, nepravidelné, ploché lístky a pupeny (tipy) vytvářejí po zalití zlatavý nálev s vůní a chutí květin, čerstvých lískových oříšků a jedlých kaštanů. 

Obsah kofeinu: střední

Chuť a vůně Jemná, svěží chuť a vůně květin, čerstvých lískových oříšků a jedlých kaštanů.
Doporučené dávkování Na jeden šálek doporučujeme 1 g čaje Pai Mu Tan. Balení 50 gramů vám tedy postačí k přípravě 50 šálků.
Příprava Na šálek vody dejte 1 vrchovatou čajovou lžičku čaje. Zalijte vodou o teplotě 80-90°C a ponechte 3-5 minut louhovat. Poté přeceďte.
Tento čaj je určen k přípravě až tří nálevů.
Země původu Čína
Etiketa pro Pai Mu Tan
Míša z Království doporučuje
Michaela Schneedorferová Příprava ledového čaje: 10g čaje zalijte 1 l studené vody, zakryjte a nechte louhovat 12-24 hodin. Poté jej můžete dochutit ovocem, citronem, šťávou nebo džusem dle chuti a podávat s ledem.
 

Kde koupím Pai Mu Tan?

Nejenom Pai Mu Tan, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně čaje Pai Mu Tan.

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě