Sada koření Grilování kolem světa - Střední Amerika

 
Sada koření Grilování kolem světa - Střední Amerika
Balení 1 ks 249 Kč koupit
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4 Jak je zboží zabaleno?
Cena: 249,- / 1 ks

Tak jako nás v úžas přivádí tisíce let staré chrámy mayské kultury, tak i naše chuťové buňky šílí ze středoamerické kuchyně, která je známá nejen svou pikantností, ale hlavně pestrostí chutí a vůní. Zabalte si tedy ty nejlepší kousky aztéckého kulinářství do tortilly a vydejte se na cestu, bon voyage!

Obsah dárkové sady koření Grilování kolem světa - Střední Amerika:

TACO
Směs koření na tacos vás přenese přímo do pulzujících ulic Mexika, kde doslova na každém rohu narazíte na tuto kukuřičnou i pšeničnou tortilu, která je naplněná různou masovou nebo zeleninovou náplní. Proměňte své hovězí, vepřové nebo kuřecí maso, ale i ryby, mořské plody či vegetarián-ské alternativy, jako na příklad sýry nebo grilovanou zeleninu, ve fiestu chutí. Stačí, když směs koření důklad-ně promícháte s obsahem tacos a necháte vůně proniknout a naplnit každé sousto jeho neodolatelnou pikantností.
Složení: paprika, cibule, dextróza, kurkuma, chilli, sůl, římský kmín, oregano, česnek, řepkový olej.

CHILI CON CARNE
Speciální pikantní směs koření na jedno z nejslavnějších texasko-mexických jídel. Španělsky název znamená chilli s masem a jedná se o pálivý pokrm z fazolí, rajčat, mletého masa a samozřejmě chilli. Další koře-ní začali přidávat až evropští přistěho-valci, kteří těžko snášeli původní pekelnou verzi s pořádnou dávkou mletých chilli papriček. Kromě masové varianty si můžeme připravit i vegeta-riánskou, které se říká Chili sin carne nebo-li chilli bez masa. A kdyby vás mátlo, proč se v názvu tohoto jídla píše „chili” místo „chilli”, tak skutečně ve španělštině se chilli píše jen s jedním l.
Složení: sůl (10 %), chilli, římský kmín, česnek, paprika, oregano, paprikový extrakt.

CHIPOTLE
Chipotle jsou drcené červené chilli papričky Jalapeño s kouřovým aroma, které dodají jídlu příjemně uzenou pikantní chuť. Chipotle se používají při přípravě barbecue omáček, marinád nebo pomazánek a díky hrubě drcené formě se skvěle hodí k dekoraci grilovaných mas, ryb, hamburgerů, ale i na pizzu nebo k ochucení těstovin. Protože tyto chilli Jalapeño papričky mají silnou dužinu, nejsou vhodné pro sušení na vzduchu. Proto se již po staletí suší technikou, kterou vyvinuli staří Aztékové - uzení kouřem z ovoc-ných stromů. Díky tomu získávají jedinečnou ovocnou chuť s výrazným kouřovým aroma.
Složení: chilli Jalapeño  Chipotle kouřové.

Obsah sady: 150 gramů koření.

Druh kuchyně, ve které se Sada koření Grilování kolem světa - Střední Amerika s oblibou používá
 
Na co se Sada koření Grilování kolem světa - Střední Amerika většinou používá