Sada koření italské kuchyně

 
Sada koření italské kuchyně
Sada koření italské kuchyně
Sada koření italské kuchyně
 
Cena: 199,- / 1 ks

Pro Italy je jídlo a jeho příprava velkou vášní a proto mu věnují maximální pozornost. Tato sada směsí koření přináší nejoblíbenější druhy koření, které jsou spojené s italskou kuchyní a které jsou pro ni charakteristické. Připravené směsi koření na těstoviny, saláty, maso či tradiční pizzu vám pomohou snadno dosáhnout té správné chuti Itálie.

Obsah sady koření italské kuchyně


AGLIO E PEPERONCINO

Mírně ostrá směs na těstoviny, pizzu, zeleninu, saláty nebo steaky
Pro milovníky italské kuchyně je tato tradiční hrubá směs česneku a pálivých papriček klíčem k přípravě mnoha chutných jídel. Pouhým přidáním olivového oleje vzniká proslulá omáčka aglio, olio e peperoncino, která se podává v kombinaci s těstovinami. Tato směs koření je také skvělou ingrediencí při přípravě pizzy či steaků. Ocení ji všichni, kdo mají zálibu ve výraznějších chutích a středomořské kuchyni. 

Složení: cibule, česnek, chilli, oregano, paprika červená sladká, pepř černý, petržel, sůl (max. 16 %). Obsah 30 g.


ITALSKÉ KOŘENÍ

Jemná směs vhodná do salátů, na maso a přípravu zeleniny
Italské koření v sobě kombinuje všechny základní chutě, které jsou pro slunnou Itálii typické. Určující je spojení aromatické bazalky, oregana a česneku. Chuť koření je pak umocněna drsnějšími tóny černého pepře a chilli. Každému jídlu přidá na kontrastu a lze ji doporučit takřka pro všechny způsoby přípravy pokrmů. Italské koření svojí přítomností lahodí i oku, může se použít jako přísada do zeleninových salátů či těstovin. 

Složení: bazalka, cibule, glutamát sodnýhořčice bílá, chilli, oregano, paprika červená sladká, pepř černý, sůl (max. 26 %). Obsah 20 g.


PIZZA KOŘENÍ

Směs sušených bylinek určená na přípravu tradiční italské pizzy
Ne každý byl v Itálii, ale každý jistě alespoň jednou v životě ochutnal pizzu. Pizzu, která má tisíce podob a jejíž příprava je v každém kraji jiná, přestože má společný základ. Tím je směs sušených bylinek, které se používají v celém Středomoří a jako kouzlem udělají z každé pizzy italský originál. Touto směsí sušených bylinek posypejte pizzu před tím, než ji vložíte do trouby. Dokonce i ve zmrazené pizze dokáže probudit ducha Itálie – Spirito d'Italia.

Složení: bazalka, cibule, česnek, majoránka, oregano, koriandr, paprika červená sladká, pepř černý, petržel, rajčatový prášek, sůl (7 %), šalvěj, tymián. Obsah 30 g.


SPAGHETTI

Směs koření určená k přípravě těstovin či do zapečených brambor
Těstoviny jsou základem italské kuchyně a odhaduje se, že se vyrábí více než sedm set druhů. A většina z nich se podává s omáčkou na tomatovém základu, jejíž chuť se znásobí přidáním této kořenící směsi na těstoviny. Koření je lehce pikantní chuti, která je tvořena spojením česneku, saturejky a oregana. Navíc poslouží i jako skvělá přísada do zapečených brambor, zeleniny či do masových směsí podávaných společně s těstovinami.

Složení: oregano, paprika červená sladká, česnek, kmín, saturejka, pepř černý. Obsah 25 g.


TOSKÁNSKÉ KOŘENÍ 

Směs koření na maso, masové směsi, těstoviny či rajskou omáčku
Šikmá věž v Pise, historická města Siena a Florencie, mramor z Carrary. Zvlněná zelená krajina s opevněnými kamennými statky z bílého kamene. To je Toskánsko. V koření nesoucím jeho jméno lze nalézt chutě a vůně, které zrály staletí a spojily se v ideálním celku. Jemně mleté bylinky, které rozezvučí neznámé, ale úžasné tóny v jednom nádherném akordu, především ve spojení s masem, těstovinami či tomatovou omáčkou.

Složení: cibule, česnek, kardamom, libeček, celer, muškátový oříšek, nové koření, oregano, rozmarýn, tymián. Obsah 25 g.

Druh kuchyně, ve které se Sada koření italské kuchyně s oblibou používá
 
Země původu Česká republika