Sada koření italské kuchyně
Sada koření italské kuchyně
Sada koření italské kuchyně
 

Sada koření italské kuchyně

 

Sada koření italské kuchyně

Je nám líto, ale prodej tohoto zboží byl ukončen.

Vyhledat podobný produkt

Pro Italy je jídlo a jeho příprava velkou vášní a proto mu věnují maximální pozornost. Tato sada směsí koření přináší nejoblíbenější druhy koření, které jsou spojené s italskou kuchyní a které jsou pro ni charakteristické. Připravené směsi koření na těstoviny, saláty, maso či tradiční pizzu vám pomohou snadno dosáhnout té správné chuti Itálie.

Obsah sady koření italské kuchyně


AGLIO E PEPERONCINO

Mírně ostrá směs na těstoviny, pizzu, zeleninu, saláty nebo steaky
Pro milovníky italské kuchyně je tato tradiční hrubá směs česneku a pálivých papriček klíčem k přípravě mnoha chutných jídel. Pouhým přidáním olivového oleje vzniká proslulá omáčka aglio, olio e peperoncino, která se podává v kombinaci s těstovinami. Tato směs koření je také skvělou ingrediencí při přípravě pizzy či steaků. Ocení ji všichni, kdo mají zálibu ve výraznějších chutích a středomořské kuchyni. 

Složení: cibule, česnek, chilli, oregano, paprika červená sladká, pepř černý, petržel, sůl (max. 16 %). Obsah 30 g.


ITALSKÉ KOŘENÍ

Jemná směs vhodná do salátů, na maso a přípravu zeleniny
Italské koření v sobě kombinuje všechny základní chutě, které jsou pro slunnou Itálii typické. Určující je spojení aromatické bazalky, oregana a česneku. Chuť koření je pak umocněna drsnějšími tóny černého pepře a chilli. Každému jídlu přidá na kontrastu a lze ji doporučit takřka pro všechny způsoby přípravy pokrmů. Italské koření svojí přítomností lahodí i oku, může se použít jako přísada do zeleninových salátů či těstovin. 

Složení: bazalka, cibule, glutamát sodnýhořčice bílá, chilli, oregano, paprika červená sladká, pepř černý, sůl (max. 26 %). Obsah 20 g.


PIZZA KOŘENÍ

Směs sušených bylinek určená na přípravu tradiční italské pizzy
Ne každý byl v Itálii, ale každý jistě alespoň jednou v životě ochutnal pizzu. Pizzu, která má tisíce podob a jejíž příprava je v každém kraji jiná, přestože má společný základ. Tím je směs sušených bylinek, které se používají v celém Středomoří a jako kouzlem udělají z každé pizzy italský originál. Touto směsí sušených bylinek posypejte pizzu před tím, než ji vložíte do trouby. Dokonce i ve zmrazené pizze dokáže probudit ducha Itálie – Spirito d'Italia.

Složení: bazalka, cibule, česnek, majoránka, oregano, koriandr, paprika červená sladká, pepř černý, petržel, rajčatový prášek, sůl (7 %), šalvěj, tymián. Obsah 30 g.


SPAGHETTI

Směs koření určená k přípravě těstovin či do zapečených brambor
Těstoviny jsou základem italské kuchyně a odhaduje se, že se vyrábí více než sedm set druhů. A většina z nich se podává s omáčkou na tomatovém základu, jejíž chuť se znásobí přidáním této kořenící směsi na těstoviny. Koření je lehce pikantní chuti, která je tvořena spojením česneku, saturejky a oregana. Navíc poslouží i jako skvělá přísada do zapečených brambor, zeleniny či do masových směsí podávaných společně s těstovinami.

Složení: oregano, paprika červená sladká, česnek, kmín, saturejka, pepř černý. Obsah 25 g.


TOSKÁNSKÉ KOŘENÍ 

Směs koření na maso, masové směsi, těstoviny či rajskou omáčku
Šikmá věž v Pise, historická města Siena a Florencie, mramor z Carrary. Zvlněná zelená krajina s opevněnými kamennými statky z bílého kamene. To je Toskánsko. V koření nesoucím jeho jméno lze nalézt chutě a vůně, které zrály staletí a spojily se v ideálním celku. Jemně mleté bylinky, které rozezvučí neznámé, ale úžasné tóny v jednom nádherném akordu, především ve spojení s masem, těstovinami či tomatovou omáčkou.

Složení: cibule, česnek, kardamom, libeček, celer, muškátový oříšek, nové koření, oregano, rozmarýn, tymián. Obsah 25 g.

Země původu Česká republika
Etiketa pro Sada koření italské kuchyně
Druh kuchyně, ve které se Sada koření italské kuchyně s oblibou používá
 
Na co se Sada koření italské kuchyně většinou používá
 

Kde koupím Sada koření italské kuchyně?

Nejenom Sada koření italské kuchyně, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně .

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě