Bílé a žluté čaje Žlutý čaj Huang Xiao

Žlutý čaj Huang Xiao

Balení 50 g 125 Kč koupit Balení 100 g 250 Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
Jednotková cena: 250,- / 100 g
 

Žlutý čaj Huang Xiao

Vzácny žlutý čaj, v Číně velmi oblíbený během dynastie Ming a Qing. Říká se, že výrobní postup tohoto čaje byl ztracen a znovu objeven v 70. letech minulého století. Kvalitu tohoto čaje dokládají mnohá ocenění, například v roce 1999 vyhrál China´s Tea Cup. 

Zelenožluté drátkovité listy vytvářejí světle žlutý nálev s jemnou a lehce kouřovou vůní a nasládlou chutí s uzeným nádechem a nízkou svíravostí..

Obsah kofeinu: střední

Chuť a vůně Nasládlá chuť s uzeným nádechem a nízkou svíravostí, jemná, lehce kouřová vůně.
Doporučené dávkování Na jeden šálek doporučujeme 2 g Žlutého čaje Huang Xiao. Balení 50 gramů vám tedy postačí k přípravě 25 šálků.
Příprava Vodou o teplotě 80°C zalijte čaj v poměru 1 čajová lžička na šálek. Ponechte 2-4 minuty louhovat, poté přeceďte.
Možno připravit 3 nálevy.
Země původu Čína
Etiketa pro Žlutý čaj Huang Xiao
 
Jak se žlutý čaj huang xiao řekne:
anglicky: Yellow Tea Huang Xiao

Kde koupím Žlutý čaj Huang Xiao?

Nejenom Žlutý čaj Huang Xiao, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně Žlutého čaje Huang Xiao.

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě