Sada koření Grilování kolem světa - Evropa

 
Sada koření Grilování kolem světa - Evropa
Balení 1 ks 249 Kč koupit
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4 Jak je zboží zabaleno?
Cena: 249,- / 1 ks

Rozmanitost evropské kuchyně je stejně pestrá, jako jazyky, kterými se zde hovoří. A nejen hovoří, ale především ochutnávají speciality chystané v kuchyních portugalských mořeplavců, francouzských vládců, či věhlasných kuchařů. Neváhejte tedy, podlehněte volání tisíce chutí a vydejte se na cestu, bon voyage!

Obsah dárkové sady koření Grilování kolem světa - Evropa:

PIRI-PIRI
Směs koření Piri-Piri je původem z Afriky a do Evropy se dostala díky portugalským mořeplavcům. Chilli papričky, které jsou jejím základem, obsahují látky napomáhající trávení a zpomalující fyziologické procesy stárnutí. Tyto účinky námořníci vítali, ale bohužel mají i afrodiziakální účinky, které naopak mořeplavcům dlouhou osamělou cestu na moři znepříjemňovaly. V Portugalsku se směs koření Piri-Piri tradičně používá na kuře, ale lze ji s úspěchem přidat i na jiné druhy masa či na grilovanou zeleninu.
Složení: cibule, česnek, chilli, paprika, pepř černý, kerblík, mořská sůl (3 %).

PAŘÍŽSKÝ PEPŘ
Francouzský král Ludvík XIV. měl jako své životní krédo „Dobrý člověk se pozná podle toho, kolik sní.“.  A za jeho života se skutečně stoly ve Versaille prohýbaly pod tíhou skvělých pokrmů. Jako na královské hostině se budete cítit po jídle ochuceném touto směsí koření složené z různých druhů drcených pepřů, papriky, koriandru a pískavice neboli řeckého sena. Pařížský pepř je vhodný na minutky z hovězího, vepřového, kuřecího i rybí-ho masa. Dále i na smažení, pečení či nakládání masa a sýrů, například nakládaný hermelín.
Složení: koriandr, paprika červená a zelená, pepř černý, pepř zelený, pískavice, pepř bílý. 

GRILOVANÝ SÝR
Toto koření můžete použít jak na klasický grilovaný hermelín, tak i na další druhy sýrů jako např. na feta nebo třeba oblíbené olomoucké tvarůžky. Před grilováním si z koření a oleje připravte marinádu, kterou sýr důkladně potřete ze všech stran a nechte jej alespoň půl hodiny marinovat. Takto připravený sýr zabalte do alobalu a dejte na rozpálený gril. Koření můžete také použít na sýrové sendviče. Jednoduše smíchejte měkké máslo s kořením a potřete jím plátky chleba, ze kterého budete sendvič připravovat.
Složení: paprika, česnek, cibule, rajská jablíčka, pepř černý, sůl fleur de sel, oregano, petržel, pažitka.

Obsah sady: 150 gramů koření.

Na co se Sada koření Grilování kolem světa - Evropa většinou používá