Sada koření Grilování kolem světa - Evropa

 
Sada koření Grilování kolem světa - Evropa
Sada koření na grilování - Evropa
Sada koření na grilování - Evropa
 
Balení 1 ks 220 Kč koupit
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4 Jak je zboží zabaleno?
Cena: 220,- / 1 ks

Rozmanitost evropské kuchyně je stejně pestrá, jako jazyky, kterými se zde hovoří. A nejen hovoří, ale především ochutnávají speciality chystané v kuchyních portugalských mořeplavců, francouzských vládců, či řeckých filozofů. Neváhejte tedy, podlehněte volání tisíce chutí a vydejte se na cestu, bon voyage!

Obsah sady koření Grilování kolem světa - Evropa
  

PIRI-PIRI

Směs koření Piri-Piri je původem z Afriky a do Evropy se dostala díky portugalským mořeplavcům. Chilli papričky, které jsou jejím základem, obsahují látky napomáhající trávení a zpomalující fyziologické procesy stárnutí. Tyto účinky námořníci vítali, ale bohužel mají i afrodiziakální účinky, které naopak  mořeplavcům dlouhou cestu na moři znepříjemňo-valy. V Portugalsku se směs koření Piri-Piri tradičně používá na kuře, ale lze ji s úspěchem přidat i na jiné druhy masa či na grilovanou zeleninu.

Složení: cibule, česnek, chilli, paprika červená sladká, pepř černý, kerblík, mořská sůl (3 %).

PAŘÍŽSKÝ PEPŘ

Francouzský král Ludvík XIV. měl jako své životní krédo „Dobrý člověk se pozná podle toho, kolik sní.“. A za jeho života se skutečně stoly ve Versaille prohýbaly pod tíhou skvělých pokrmů. Jako na královské hostině se budete cítit po jídle ochuceném touto směsí koření složeného z různých druhů drcených pepřů, papriky, koriandru a pískavice nebo-li řeckého sena. Vhodná je především na minutky z hovězího, vepřového, kuřecího i rybího masa. Dále i na smažení, pečení či nakládání masa a sýrů, například nakládaný hermelín.

Složení: koriandr, paprika červená, paprika zelená, pepř černý, pepř zelený, pískavice, pepř bílý. 

GYROS

Řecká historie je opředena spoustou mýtů a bájí, kterým lze někdy těžko uvěřit. Snad kdyby historii psali kuchaři, mohlo by být všechno jinak. Ikaros by si po dobrém obědě šel lehnout a ušetřil by si tak nepříjemný pád. Grilovaný trojský kůň by zabránil krveprolití a Prométheus by Diovi na ukradeném ohni ugriloval na usmíření vynikající gyros. Zkuste i vy tuto tradiční směs koření, která mění dějiny.

Složení: pepř černý, paprika sladká, bazalka, koriandr, paprika pálivá, oregano, česnek, závor, skořice, kari koření, sůl (max. 25 %), řepný cukr, Glutamát sodný E621.

Obsah sady: 3x 50 gramů koření.

Druh kuchyně, ve které se Sada koření Grilování kolem světa - Evropa s oblibou používá
 
Na co se Sada koření Grilování kolem světa - Evropa většinou používá
 
Země původu Česká republika