Sada koření Grilování kolem světa - Evropa

Sada koření Grilování kolem světa - Evropa

Balení 1 ks 249 Kč koupit
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
 

Sada koření Grilování kolem světa - Evropa

Rozmanitost evropské kuchyně je stejně pestrá, jako jazyky, kterými se zde hovoří. A nejen hovoří, ale především ochutnávají speciality chystané v kuchyních portugalských mořeplavců, francouzských vládců, či věhlasných kuchařů. Neváhejte tedy, podlehněte volání tisíce chutí a vydejte se na cestu, bon voyage!

Obsah dárkové sady koření Grilování kolem světa - Evropa:

PIRI-PIRI
Směs koření Piri-Piri je původem z Afriky a do Evropy se dostala díky portugalským mořeplavcům. Chilli papričky, které jsou jejím základem, obsahují látky napomáhající trávení a zpomalující fyziologické procesy stárnutí. Tyto účinky námořníci vítali, ale bohužel mají i afrodiziakální účinky, které naopak mořeplavcům dlouhou osamělou cestu na moři znepříjemňovaly. V Portugalsku se směs koření Piri-Piri tradičně používá na kuře, ale lze ji s úspěchem přidat i na jiné druhy masa či na grilovanou zeleninu.
Složení: cibule, česnek, chilli, paprika, pepř černý, kerblík, mořská sůl (3 %).

PAŘÍŽSKÝ PEPŘ
Francouzský král Ludvík XIV. měl jako své životní krédo „Dobrý člověk se pozná podle toho, kolik sní.“.  A za jeho života se skutečně stoly ve Versaille prohýbaly pod tíhou skvělých pokrmů. Jako na královské hostině se budete cítit po jídle ochuceném touto směsí koření složené z různých druhů drcených pepřů, papriky, koriandru a pískavice neboli řeckého sena. Pařížský pepř je vhodný na minutky z hovězího, vepřového, kuřecího i rybí-ho masa. Dále i na smažení, pečení či nakládání masa a sýrů, například nakládaný hermelín.
Složení: koriandr, paprika červená a zelená, pepř černý, pepř zelený, pískavice, pepř bílý. 

GRILOVANÝ SÝR
Toto koření můžete použít jak na klasický grilovaný hermelín, tak i na další druhy sýrů jako např. na feta nebo třeba oblíbené olomoucké tvarůžky. Před grilováním si z koření a oleje připravte marinádu, kterou sýr důkladně potřete ze všech stran a nechte jej alespoň půl hodiny marinovat. Takto připravený sýr zabalte do alobalu a dejte na rozpálený gril. Koření můžete také použít na sýrové sendviče. Jednoduše smíchejte měkké máslo s kořením a potřete jím plátky chleba, ze kterého budete sendvič připravovat.
Složení: paprika, česnek, cibule, rajská jablíčka, pepř černý, sůl fleur de sel, oregano, petržel, pažitka.

Obsah sady: 150 gramů koření.

Na co se Sada koření Grilování kolem světa - Evropa většinou používá
 

Kde koupím Sada koření Grilování kolem světa - Evropa?

Nejenom Sada koření Grilování kolem světa - Evropa, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně .

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě