Sada koření Grilování kolem světa - Afrika

Sada koření Grilování kolem světa - Afrika

Balení 1 ks 249 Kč koupit
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
 

Sada koření Grilování kolem světa - Afrika

V Africe narazíte jak na divokou džungli, kam nevkročila lidská noha, tak i na moderní mnohamilionové metropole. A stejně tak pestrá je africká kuchyně, ve které ochutnáte vynikající masové speciality i jednoduché pokrmy ze zeleniny. Neváhejte tedy a vydejte se na horkou cestu černým kontinentem, bon voyage!

Obsah dárkové sady koření Grilování kolem světa - Afrika:

CHAKALAKA
Chakalaka bylo oblíbené zeleninové jídlo černošských horníků v Johannes-burgu v polovině 20. století. Jedla se teplá i studená k masu nebo jen samotná s chlebem či kukuřičnou kaší podle toho jak daleko bylo k výplatě. Ke zjemnění její ostré chuti se zapíjela kysaným mlékem. Koření Chakalaka dokáže proměnit jak dušenou nebo pečenou zeleninu, tak i grilované maso v ohnivý zážitek, který odráží rozmanité vlivy a bohatou historii jihoafrické kuchyně.
Složení: rajčatové vločky, koriandr, kurkuma, hořčice, chilli, pepř, kmín, pískavice, cizrnová mouka, česnek, celer, skořice, karotka, pastinák, petržel, pórek, list celeru, mrkev, cibule, mořská sůl (3 %), paprika.

HARISSA
Jako horké tuniské písky, odkud tato oblíbená směs pochází, zanechá harissa horkou stopu ve vašich ústech. Pálivost není díky ostatním složkám tak přímočará, ale přesto se řadí k nejpálivějším směsím. Slouží jako základní přísada pro přípravu kořenící pasty, podobně jako sambal, ale k dochucení ji lze použít i samostatně. Tradičně se používá všude tam, kde se přidává chilli, tj. k přiostření pokrmů, do gulášů, polévek, při grilování a pečení masa a ryb apod. Nejčastěji se podává s kuskusem nebo v polévkách a k dušeným pokrmům.
Složení: česnek, chilli, koriandr, paprika, rajčatový prášek, římský kmín, sůl (max. 9 %). 

BERBERE
Berbere je tradiční pikantní směs koření etiopské kuchyně, ve které má široké možnosti použití od ochucení pečeného a grilovaného masa a ryb, přes dušenou i pečenou zeleninu a různé druhy omáček, až po rýži, čočku nebo cizrnu. Pro grilované a pečené maso se koření používá buď přímo, nebo si z něj kombinací s olejem připravíme marinádu. Koření Berbere odráží důležitost koření v etiopské kuchyni a stalo se synonymem pro gastronomii této země.
Složení: zázvor, pepř, mořská sůl (15 %), chilli, paprika, římský kmín, koriandr, nové koření, kurkuma, pískavice, muškátový ořech, kardamom, hřebíček. Může obsahovat stopy hořčice, celeru, sezamu, lepeku a mandlí.

Obsah sady: 150 gramů koření.

Druh kuchyně, ve které se Sada koření Grilování kolem světa - Afrika s oblibou používá
 
Na co se Sada koření Grilování kolem světa - Afrika většinou používá