Sada koření Grilování kolem světa - Afrika

 
Sada koření Grilování kolem světa - Afrika
Sada koření na grilování - Afrika
Sada koření na grilování - Afrika
 
Balení 1 ks 220 Kč koupit
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4 Jak je zboží zabaleno?
Cena: 220,- / 1 ks

V Africe narazíte jak na divokou džungli, kam nevkročila lidská noha, tak i na moderní mnohamilionové metropole. A stejně tak pestrá je africká kuchyně, ve které ochutnáte vynikající masové speciality i jednoduché pokrmy ze zeleniny. Neváhejte tedy a vydejte se na horkou cestu černým kontinentem, bon voyage!

Obsah sady koření Grilování kolem světa - Afrika
  

CHAKALAKA

Chakalaka bylo oblíbené zeleninové jídlo černošských horníků v Johannes-burgu v polovině 20. století. Jedla se teplá i studená k masu nebo jen sa-motná s chlebem či kukuřičnou kaší podle toho jak daleko bylo k výplatě. Ke zjemnění její ostré chuti se zapíjela kysaným mlékem. Tato středně ostrá směs koření se hodí na ochucení dušené zeleniny, pikantních omáček a různých úprav mas.

Složení: rajčatové vločky, koriandr, kurkuma, hořčice, chilli, pepř, kmín, pískavice, cizrnová mouka, česnek, celer, skořice, karotka, pastiňák, petržel, pórek, list celeru, mrkev, cibule, mořská sůl (3 %), paprika.

HARISSA

Jako horké tuniské písky, odkud tato oblíbená směs pochází, zanechá harissa horkou stopu ve vašich ústech. Pálivost není díky ostatním složkám tak přímočará, ale přesto se řadí k nejpálivějším směsím. Slouží jako základní přísada pro přípravu kořenící pasty, podobně jako sambal, ale k dochucení ji lze použít i samostatně. Tradičně se používá všude tam, kde se přidává chilli, tj. k přiostření pokrmů, do gulášů, polévek, při grilování a pečení masa a ryb apod. Nejčastěji se podává s kuskusem nebo v polévkách a k dušeným pokrmům.

Složení: česnek, chilli, koriandr, sladká paprika, rajčatový prášek, římský kmín, sůl (max. 9 %). 

ZELENINA NA GRILU

V africké kuchyni nenajdeme jen maso, ale především zeleninu, kterou si rodina snadno vypěstuje na malých políčkách hned za vesnicí nebo koupí na místním trhu. Kromě tradičního vaření a dušení se zelenina s oblibou i griluje. Tato směs koření dodá grilo-vanému lilku, dýni, cuketě, paprikám, rajčatům a další zelenině mírně pálivo-sladkou chuť. Své uplatnění toto koření najde při ochucení nejen grilované, ale i jinak tepelně upravené zeleniny.

Složení: sůl (max. 19 %), paprika, česnek, cibule, třtinový cukr, šípek, pažitka, petržel, medvědí česnek, chilli, bazalka, oregáno, rozmarýn, šalvěj, zázvor. 

Obsah sady: 3x 50 gramů koření.

Druh kuchyně, ve které se Sada koření Grilování kolem světa - Afrika s oblibou používá
 
Na co se Sada koření Grilování kolem světa - Afrika většinou používá
 
Země původu Česká republika