Sada koření Grilování kolem světa - Orient

 
Sada koření Grilování kolem světa - Orient
Balení 1 ks 249 Kč koupit
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4 Jak je zboží zabaleno?
Cena: 249,- / 1 ks

Orient je plný magických chutí od aromatického kardamomu přes sladkou a teplou chuť skořice až po ostrý zázvor. Každé koření je klíčem k autentické chuti a vůni, která obohatí vaše kulinářské dovednosti a přivede na váš stůl exotickou esenci orientu. Připravte se na objevování nových zážitků a vydejte se na cestu, bon voyage!

Obsah sady koření Grilování kolem světa - Orient

BAHARAT
Jednou z hlavních směsí koření, která vystihuje podstatu perské kuchyně, je Baharat. Kombinace harmonických chutí exotického koření se hodí k široké škále pokrmů. Používá se k marinování a ochucování masa, jako je jehněčí, kuřecí a hovězí, které může být grilované, pečené nebo dušené. Koření Baharat je také velmi oblíbené k ochucení rýže, čočky nebo cizrny. Protože perská kuchyně je plná zeleniny, často se toto koření najdeme na grilovaném nebo dušeném lilku, rajčatech, paprikách nebo brokolici.
Složení: pepř, paprika, koriandr, hřebíček, kardamom, římský kmín, muškátový ořech, skořice. Může obsahovat stopy hořčice, celeru, sezamu, lepku a mandlí.

TANDOORI MASÁLA
Toto koření získalo svůj název podle tradiční hliněné pece tandoor užívané v indické kuchyni. Původně bylo koření připravováno pro marinování masa a zeleniny před pečením v tandooru. Postupem času se ale tato receptura stala oblíbenou i pro pečení a vaření bez této pece jak v Indii, tak i mimo ni. Snad nejznámější použití Tandoori Masála jsou marinované kuřecí kousky ve směsi jogurtu a koření. Díky této marinádě získáte lahodný pokrm, který je uvnitř křehký a vláčný a zvenku lehce křupavý.
Složení: římský kmín, koriandr, paprika, kurkuma, cibule, česnek, pepř černý, hořčice, zázvor, kajenský pepř, nové koření, galgán, muškátový ořech, skořice, koriandr list, hřebíček, pepř dlouhý.

BBQ KOREA
Popularita korejského grilování dávno překročila hranice této asijské země. Typické použití korejského grilovacího koření je na marinování hovězích žeber nebo kuřat a ve vegetariánské kuchyni je velmi oblíbená na grilovanou zeleninu, tofu či tempeh. Klasická korejská marináda se obvykle připravuje smícháním koření se sojovou omáčkou, třtinovým cukrem a sladkým rýžovým vínem. Koření se nechá proniknout do jídla marinová-ním alespoň po dobu několika hodin nebo pro intenzivnější chuť nejlépe přes noc.
Složení: chilli, paprika uzená, česnek, římský kmín, šípek, pepř černý, zázvor, badyán.

Obsah sady: 150 gramů koření.

Druh kuchyně, ve které se Sada koření Grilování kolem světa - Orient s oblibou používá
 
Na co se Sada koření Grilování kolem světa - Orient většinou používá