Káva Arabica Káva bez kofeinu

Káva bez kofeinu

Balení 50 g 39 Kč koupit Balení 100 g 78 Kč koupit volná
váha vybrat
S větším balením ušetříte :-)
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
Jednotková cena: 78,- / 100 g
 

Káva bez kofeinu

Tato káva bez kofeinu se vyrábá z kolumbijské kávy, která vyniká jemnou kyselostí a o něco intenzivnější hořkou příchutí s výraznou nasládlostí. Vůně kávy je po medu, lékořici, tmavém chlebu, pomerančích a třešních, v pozadí nalezneme kouřové a zemité vůně. Tato bezkofeinová káva je  vyrobena tzv. "mokrou" metodou nebo-li metodou Swiss Water

Jak se bezkofeinová káva vyrábí?

Nejběžnější metodou, tzv. nepřímá, je odstraňování kofeinu pomocí organických rozpouštědel. V prvním kroku se zelené zrno napaří vodními párami, aby zvětšilo svůj objem a rozevřelo se. To umožní lehčí průnik a kontakt rozpouštědla, které na sebe váže kofeinen. Následně se rozpouštědlo s kofeinem oddělí od zrna, které se opět napařuje, tentokrát ale za účelem odstranění i případných zbytků rozpouštědla. Tento proces se opakuje až do odstranění posledních stop rozpouštědel. Poté následuje sušení zrn.

Dalším způsobem odstranění kofeinu je tzv. „mokrá“ metoda. Tato cesta je poměrně nákladná. Zrno je nejprve namáčeno ve vodě za účelem vyluhování kofeinu. Ten se z vody odstraňuje na aktivovaných uhlíkových filtrech a pak se zrna suší ve speciálních nádrží. Voda, ve které jsou kávová zrna louhována, sebou strhává i část vonných látek. Zbytková voda s těmito vonnými látkami se odpařením zredukuje na koncentrát, kterým se zrna na závěr procesu postříkají.

Káva je zrnková, nemletá. Pokud nemáte mlýnek, rádi Vám na požádání kávu umeleme. Při objednávce do poznámky, prosím, napište na jakou hrubost si přejete kávu pomlít nebo jakým způsobem kávu připravujete (turecká káva, espresso, french press, překapávaná, mocca konvička). Mletí předem ale nedoporučujeme, protože mletá kává rychle ztrácí své aroma a chuť.

Doporučené dávkování Na jeden šálek doporučujeme 7 g bezkofeinové kávy. Balení 50 gramů vám tedy postačí k přípravě 7 šálků.
Příprava Pro přípravu dobré kávy použijte 2 plné kávové lžičky (cca. 7 g) mleté kávy. Kávu zalijte převařenou vodou o teplotě přibližně 95°C. Pokud vodu ohříváte v rychlovarné konvici, této teploty dosáhnete asi půl minuty po vypnutí konvice.
Země původu Kolumbie
Etiketa pro bezkofeinovou kávu

Kde koupím bezkofeinovou kávu?

Nejenom bezkofeinovou kávu, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně bezkofeinové kávy.

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě