Čaj Dárková sada zelených čajů

Dárková sada zelených čajů

Balení 1 ks 249 Kč koupit
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
 

Dárková sada zelených čajů

Prozkoumejte s touto sadou tajemství čínské čajové kultury, která se rozvíjela po tisíciletí. Od vznešeného a silného Nebeského chrámu, přes sofistikované a jemně kouřové Vzácné obočí až po zemité tóny zeleného pu-erhu, tato kolekce ztělesňuje propracované čajové umění. Vychutnejte si pohlcující chuťový výlet do hloubi čínské historie a obnovte duši i mysl s každým douškem. Tak neváhejte, nalijte si první šálek vynikajícího zeleného čaje a vydejte se na cestu, bon voyage!

Dárková sada zelených čajů obsahuje:

VZÁCNÉ OBOČÍ
Vzácné obočí, neboli Chun Mee, je velice populární zelený čaj, který Číňané pijí ráno i během dne. Lístky Vzácného obočí dávají světlý a chuťově vydatný nálev s lehce svíravou, osvě-žující chutí s jemnými kouřovými a bylinnými tóny.
Návod na přípravu: Na šálek dejte jednu čajovou lžičku čaje. Zalijte vodou o teplotě 70-80°C a ponechte 2-3 minuty louhovat. Poté přeceďte. Z tohoto čaje lze připravit až 3 nálevy. Tento zelený čaj je možné dochutit medem a citronem. Skvěle se hodí i pro přípravu ledového čaje.

GUNPOWDER NEBESKÝ CHRÁM
Nebeský chrám se řadí k nejkvalitněj-ším čínským gunpowderům. Čaj gunpowder (střelný prach) se v Číně nazývá Zhu cha (perlový čaj). Pravidelné, tmavě zelené čajové kuličky se po zalití nádherně rozvinou a dají nálevu světlou barvu a výraznou, mírně nahořklou chuť. 
Návod na přípravu: Na šálek dejte polovinu čajové lžičky tohoto čaje. Zalijte vodou o teplotě 70-80°C a ponechte 2-3 minuty louhovat. Poté přeceďte. Z tohoto čaje lze připravit až 3 nálevy. Je vhodný i k přípravě ledového čaje s citronem, cukrem nebo ochucením ovocnými šťávami.

PU-ERH ZELENÝ
Pu-Erh je tradiční a po celém světě proslavený čínský čaj. Pěstuje se v provincii Yunnan, která je známá svým specifickým klimatem a průměr-nou nadmořskou výškou 1980 metrů. Zelená varianta oblíbeného zemitého čaje nabízí nálev zlaté barvy a bohaté plné chuti s ovocnými tóny.
Návod na přípravu: Příprava čaje zeleného Pu-Erhu je stejná jako u jiných zelených čajů: Na šálek dejte jednu čajovou lžičku čaje. Zalijte vodou o teplotě 70-80°C a ponechte 2-3 minuty louhovat. Poté přeceďte. Z tohoto čaje můžete připravit 2 nálevy.

Obsah sady: 80 g