Sada koření Vánoční pohoda

 
Sada koření Vánoční pohoda
Balení 1 ks 249 Kč koupit
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4 Jak je zboží zabaleno?
Cena: 249,- / 1 ks

Užijte si kouzlo Vánoc s naší sadou koření, která je jako stvořená pro přípravu těch nepříjemnějších zimních nápojů. Ať už si zpříjemníte chladné večery hrnečkem aromatického svařeného vína, voňavého vánočního punče, nebo hřejivého kořeněného čaje, tato sada vám přinese vůni a chuť tradičních svátků do vašeho domova. V každé špetce koření je ukryto teplo rodinného krbu a vánoční nálada. Tak neváhejte, a nechte se unést atmosférou plnou radosti a pohody.

Obsah dárkové sady koření Vánoční pohoda:

KOŘENÍ NA SVAŘENÉ VÍNO
Směs drceného koření pro snadnou přípravu tradičního svařeného vína dle receptury z Jižní Moravy.
Složení: skořice, hřebíček, nové koření, badyán, lipový květ, meduňka.
Návod na přípravu: Na jeden litr vína přidáme lžičku směsi koření a víno zahřejeme na 80 - 90°C. Pokud ve víně chceme zachovat alkohol, nemělo by se vařit. Horký nápoj scedíme a podle chuti osladíme. Víno můžeme použít jak tradičně červené, tak i sladší bílé nebo ovocné.

KOŘENĚNÝ ČAJ
Výrazná chuť tohoto černého čaje je doplněna o exotické a hřejivé aroma skořice, pomerančové kůry, hřebíčku, zázvoru a kardamomu. Kombinace tohoto koření v černém čaj nás zahřeje nejen na těle, ale I na duši a připraví nám příjemnou vánoční pohodu.
Složení: černý čaj, pomerančová kůra, skořice, aroma, mandle, kardamom, zázvor, hřebíček.
Návod na přípravu: Na šálek dejte jednu čajovou lžičku čaje. Zalijte vroucí vodou a ponechte 3-5 minut louhovat. Poté přeceďte.

VÁNOČNÍ PUNČ
Směs koření nejen pro klasický ovocný punč, ale i další horké nápoje jako např. mošt nebo Horké jablko. Při přípravě by se nápoj neměl vařit.
Složení: skořice, badyán, koriandr, oregano, tymián, citronová kůra, bazalka, rozmarýn.
Návod na přípravu: Smíchejte 1 l vína, 0,5 l  černého nebo ovocného čaje, 1 lžičku směsi koření a plátek citronu. Směs pomalu zahřívej-te, aby se do nápoje uvolňovala chuť a aroma koření. Mezitím si do předem nahřátých skleniček připravte rum společně s nakrájenými kousky ovoce, které zalijete horkým nápojem.

Obsah sady: 100 gramů.