Kávová cesta kolem světa Afrika 1
Afrika 1
Afrika 1
 

Afrika 1

Balení 1 ks 220 Kč koupit
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4
 

Kávová cesta kolem světa Afrika 1

Etiopie je pravlastí kávy a v oblasti Kaffa se lze dodnes setkat s divoce rostoucím kávovníkem. Plantážní káva z Etiopie je považována za jednu z nejlepších na světě. Kdo upřednostňuje aromatickou kávu, nechť se vypraví do Tanzanie. Nejlépe prý chutná na vrcholu Kilimandžára. Český cestovatel, Dr. Emil Holub, se v roce 1875 vydal po stopách cestovatele Davida Livingstona k Viktoriiným vodopádům, které se nalézají na řece Zambezi mezi Zambií a Zimbabwe. Dnes ze Zimbabwe dovážíme kávu nejvyšší kvality, která je známá svojí bohatou chutí. Vzhůru do Afriky, vzhůru do Zimbabwe! Neváhejte a vydejte se na cestu, bon voyage!

ETIOPIE SIDAMO LAVATO
Lehce plná oříšková chuť, květinové aroma s příchutí vína anebo čokolády. Odrůda kávy Sidamo za svou kvalitu vděčí těm nejlepším kávovým zrnům na světě.

TANZANIE TANGA
Káva je ostré, velmi bohaté chuti s vinnou nakyslostí. Podobá se keňské kávě, ale je méně kyselá. Někdy se jí též říká Tanganika, což je její bývalý název. Chuť je vynikající, výrazná – typická pro africké kávy, velmi chutná, bez cizích příměsí.

ZIMBABWE CHIPINGE
Tato káva vysoké kvality se vyznačuje jemnou a čistou chutí s ovocným nádechem. Vyžaduje střední až silnější pražení, při kterém se rozvine její bohatá chuť s jemnou nakyslostí.

Balení obsahuje od každého druhu 50 gramů zrnkové nemleté kávy. Celkem tedy 150 gramů kávy.

Země původu Česká republika

Kde koupím Afrika 1?

Nejenom Afrika 1, ale i další různé koření, kávu, čaj a různé laskominy koupíte v našem obchodě Království chuti v Praze, Nuselská 10.

Rodinný obchod Království chuti manželů Michaely a Jana Schneedorferových je největším kamenným specializovaným obchodem s kořením v České republice, ve kterém naleznete přes 300 druhů čerstvého koření a nepočítaně různých bylinek, pražené kávy, čajů, ořechů, sušených plodů a dalších laskomin, včetně .

Při vstupu do tohoto nenápadného krámku vás napadne, že snad ani nejste v obchodě, ale spíše v unikátním muzeu, protože veškerý sortiment je dostupný ve velkých skleněných dózách a tak si jej můžete před nákupem důkladně prohlédnout a přivonět. Mnoho zákazníků také přivítá, že lze koření zakoupit v libovolném množství již od 10 gramů a mohou tak směle v kuchyni experimentovat s novými neznámými chutěmi. Samozřejmostí je rovněž bezobalový nákup do přinesených kořenek, dóz nebo sáčků. Standardně veškeré zboží balíme do kvalitních plastových ZIP sáčků s možností opakovatelného uzavírání, ale na přání vám rádi produkty zabalíme do papírových sáčků.

Pořídit si zde můžete rovněž doplňky jako např. mlýnky na kávu i koření, kořenky, kávovary typu french press a mocca a nepřeberný výběr plechových dóz na čaj, kávu a další potraviny.

Veškerý sortiment je též dostupný v internetovém obchodě s doručením po celé České republice od 69 Kč.

Kontakty a otevírací doba obchodu | Více informací o dopravě