Dárková sada Japonské čaje / Manga edice

 
 Dárková sada Japonské čaje / Manga edice
Balení 1 ks 249 Kč koupit
 
Zboží je skladem na prodejně Nuselská 10, Praha 4 Jak je zboží zabaleno?
Cena: 249,- / 1 ks

Odhalte s námi magii zeleného čaje v limitované edici, která oslavuje bohatou kulturu a styl japonských manga komiksů. Tato unikátní sada zelených čajů přináší vášeň a emoce, charakteristické pro manga umění, přímo do vaší čajové konvičky. Vybrali jsme pro vás ikonické čaje, které vás vtáhnou do japonské kultury a stylu života stejně jako dynamické manga příběhy. Připravte si tedy šálek čaje a nechte se vtáhnout svými oblíbenými hrdiny do nových dobrodružství, bon voyage!

Obsah dárkové sady japonských čajů:

SENCHA
Japonský čaj lehce nasládlé, jemně svíravé, ale svěží chuti. Sencha představuje asi 80 % produkce japon-ského čaje. V Japonsku má sencha dokonce svůj vlastní čajový obřad, tzv. sencha-do. 
Návod na přípravu: Na šálek dejte 1 čajovou lžičku čaje. Zalijte vodou o teplotě 70-80°C a ponechte 2-3 minuty louhovat. Poté přeceďte. Tento čaj je určený ke dvěma nálevům. Sencha lze použít i pro osvěžující cold brew: čajové lístky zalijeme studenou vodou a necháme louhovat v lednici 12-24 hodin. Takto připravený čaj má jemnou, čistší chuť a je výborným základem pro míchání ledových čajů, třeba s ovocem.

GENMAICHA
Genmaicha je tradiční japonský zelený čaj s praženou rýží. Má lehce travna-tou, středně svíravou, chlebovou chuť se stopou oříšků a pražené rýže. Nálev je světle žlutý. Býval to čaj chudých japonských farmářů, dnes se však stal oblíbeným nápojem milovníků zele-ných čajů po celém světě.
Návod na přípravu: Na šálek dejte 1 čajovou lžičku čaje. Zalijte vodou o teplotě 70-80°C a ponechte 2-3 minuty louhovat. Poté přeceďte. Z tohoto čaje lze připravit 1-2 nálevy.
Složení: pravý zelený čaj, pražená rýže.

BANCHA
Dlouhé listy tohoto čaje se sklízí na podzim, kdy se tein (což je označení pro kofein v čajových listech) stahuje do větví a kořenů čajového keře. Díky tomu má bancha nízký obsah teinu a je tak vhodná k celodennímu popíjení. Nálev má jasně žluto-zelenou barvu. Chuť banchy je silná, nasládlá a mírně svíravá. Zelený čaj bancha je výborný horký i vychlazený.
Návod na přípravu: Na šálek dejte 1 čajovou lžičku čaje. Zalijte vodou o teplotě 70-80°C a ponechte 2-3 minuty louhovat. Poté přeceďte. Z tohoto čaje lze připravit až 3 nálevy.

Obsah sady 70 g čajů.